Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udzielała środki odurzające nieletniemu- teraz odpowie za swoje czyny

Data publikacji 25.01.2024

Policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich zatrzymali 44 – letnią obywatelkę Ukrainy, która m.in. posiadała środki odurzające i udzielała je nieletniemu. Kobieta została objęta policyjnym dozorem, grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku.

Priorytetem dla policjantów Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii jest stałe podnoszenie bezpieczeństwa osób niepełnoletnich na terenie powiatu otwockiego. Dlatego, gdy tylko funkcjonariusze uzyskali informację o tym, że pewna osoba udziela środki odurzające nieletnim, błyskawicznie zareagowali. Funkcjonariusze jak w każdym przypadku rozpoczęli od dokładnego rozpoznania sprawy. Wszystkie ustalenia dokonane przez policjantów potwierdzały wcześniej uzyskana informację. Policjanci ustalili, że osobą, która udziela środków jest 44- letnia obywatelka Ukrainy, która zamieszkuje na terenie Karczewa. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę w miejscu zamieszkania i jednocześnie przeszukali zajmowane przez nią mieszkanie. Policjanci na miejscu zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany. Na miejscu również były dwie osoby, którym kobieta udzielała nielegalnych substancji. Byli to nastolatkowie w wieku 17 i 18 lat. Podczas przeszukania policjanci ujawnili również kartę bankomatową na dane innej osoby. Małoletni został przekazany rodzicom, 18 latek po czynnościach został zwolniony.

W sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku.

Prokurator przedstawił 44 – latce zarzuty posiadania środków odurzających, przywłaszczenia karty bankomatowej, udzielania środków odurzających małoletniemu oraz udzielania środków odurzających osobie pełnoletniej.

Kobieta przyznała się do wszystkich zarzucanych czynów, zostatała objęta dozorem Policji. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Powrót na górę strony