Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwoccy policjanci zatrzymali włamywacza

Data publikacji 29.01.2024

Kryminalni z Otwocka zatrzymali 37- letniego włamywacza. Współpraca pomiędzy operacyjnymi, a śledczymi pozwoliła na postawienie mężczyźnie 9 zarzutów, w tym 8 dotyczących włamań na terenie powiatu otwockiego. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na terenie powiatu otwockiego, obserwują dynamikę przestępczości i zdarzeń kryminalnych na podległym terenie. Każde zdarzenie kryminalne dokładnie analizują i porównują z innymi podobnymi. Jest to żmudna praca, jednak często przynosi doskonałe efekty. Tak było i tam razem.

Przez ostatnie tygodnie otwoccy kryminalni pracowali nad sprawą włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu otwockiego. Włamania na pierwszy rzut oka nie były ze sobą powiązane. Sprawca dokonywał włamań na terenie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Włamywacz wybierał różne miejsca, były to m.in. lokale gastronomiczne, usługowe, czy sklep z odzieżą. Złodziej włamał się także do piwnicy przynależnej do jednego z otwockich mieszkań, z której ukradł elektronarzędzia. Policjanci dokładnie analizowali każdą sprawę, by ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i osobę odpowiedzialną za popełnienie przestępstwa. 

Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki za każdym razem na miejscu włamań zabezpieczali wszelkie ślady i przedmioty, które mogą stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. Policjanci analizowali drogi dojścia i odejścia sprawcy. Szukali świadków i kamer, które mogły uchwycić włamywacza. Skrupulatna analiza zebranego materiału wskazała, że włamań dokonuje ta sama osoba. Sprawca liczył na szybki zarobek, jego łupem padała gotówka i przedmioty, które mógł później sprzedać.

Policjanci ustalili dane personalne włamywacza. Mężczyzna jednak nie miał stałego miejsca pobytu. Mimo to kryminalni namierzyli i zatrzymali 37- letniego włamywacza w wynajmowanym mieszkaniu w Wiązownie, 

Policjanci zebrali materiały, które wskazywały, że mężczyzna jest odpowiedzialny za 8 włamań na terenie powiatu otwockiego. To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze wytypowali miejsca, gdzie włamywacz „upłynniał” skradziony towar i odzyskali część skradzionej elektroniki. Policjanci w toku prowadzenia sprawy ustalili również, że mężczyzna nie stosował się do wyroku sądu, prowadząc pojazd pomimo obowiązującego sądowego zakazu.

37 - latek usłyszał 8 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut niestosowania się do wyroku sądu. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Za w/w przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

sierż. szt. Patryk Domarecki/bs

 • Policjant z zatrzymanym
  Policjant z zatrzymanym
 • Policjant z zatrzymanym
  Policjant z zatrzymanym
 • Policjant z zatrzymanym
  Policjant z zatrzymanym
 • Policjant z zatrzymanym
  Policjant z zatrzymanym
 • Odzyskane przedmioty
  Odzyskane przedmioty
 • Odzyskane przedmioty
  Odzyskane przedmioty
Powrót na górę strony