Aktualności

Trzymał ponad 120g narkotyków w karmniku dla ptaków

Data publikacji 10.04.2024

Kryminalni zatrzymali 50- latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek otwockiej prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu.

Otwoccy kryminalni uzyskali informację, że jeden z mieszkańców miejscowości Całowanie może posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci ustalili, że chodzi o 50- latka. Obserwacja mężczyzny pozwoliła operacyjnym stwierdzić, że figurant często przebywa u swojej konkubiny i m.in. tam może przechowywać nielegalne substancje. Kryminalni podczas legitymowania obserwowanego 50-latka, ujawnili przy nim zawiniątko z zawartością białego proszku, była to tzw. działka amfetaminy. Wtedy mężczyzna został zatrzymany, a policjanci zdecydowali, by przeszukać dwie posesje. Jedną należącą do 50-latka, drugą należącą do jego konkubiny. Mundurowi podejrzewali, że może on chować nielegalne substancje w specjalnych skrytkach, dlatego w przeszukaniu uczestniczył policyjny pies służbowy, który wskazał miejsca, gdzie kryminalni ujawnili narkotyki. Policjanci na pierwszej posesji znaleźli dwa zawiniątka z mefedronem. Jednak to na drugiej działce znajdowała się skrytka z narkotykami. Podczas przeszukiwania podwórka jeden z policjantów postanowił sprawdzić co znajduje się w karmniku dla ptaków i właśnie tam znalazł ponad 120g amfetaminy zapakowanej w różnego rodzaju pojemniki.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej  ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i mefedronu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku zawnioskował do Sądu Rejonowego w Otwocku, o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do prokuratorskiego wniosku, a 50- latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

To już kolejna realizacja kryminalnych dzięki, której narkotyki znikają z otwockich ulic.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Powrót na górę strony