Aktualności

Potrącił pieszego na pasach, wydmuchał blisko 2,2 promila

Data publikacji 16.05.2024

Do 3 lat pozbawienia wolności, grozi zatrzymanemu przez otwocką drogówkę 53-latkowi, który w stanie nietrzeźwości prowadzał pojazd mechaniczny oraz potrącił mężczyznę przeprowadzającego rower przez przejście dla pieszych. 53-latek musiał pożegnać się z prawem jazdy.

Niestety pomimo licznych kampanii informacyjnych oraz działań profilaktyczno-kontrolnych prowadzonych przez policjantów, nadal na polskich drogach można spotkać nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak już wielokrotnie podkreślałem takie zachowanie jest skrajnie niebezpieczne, nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek policjanci z otwockiej drogówki dostali zgłoszenie o potrąceniu, do którego doszło na pasach. Na miejsce pilnie udali się policjanci, którzy zastali zgłaszającego mężczyznę oraz 53-letniego kierowcę Opla, którego stan, już na pierwszy rzut oka wskazywał na silne upojenie alkoholowe. Mundurowi ustalili, że rowerzysta wraz z rodziną przeprowadzali rowery przez przejście dla pieszych, gdy mężczyzna schodził z pasów został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę. Na szczęście uszkodzony został tylko rower, a pieszy nie doznał żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali 53-latka, którego wytłumaczeniem było, że nie zauważył mężczyzny na pasach. Kierowca został przewieziony do otwockiej komendy, gdzie wydmuchał blisko 2,2 promila.

Zatrzymany usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, stracił prawo jazdy, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, również będzie musiał ponieść odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, za co grozi mu słona grzywna.

53-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Policja apeluje

PIŁEŚ NIE JEDŹ!

sierż. szt. Patryk Domarecki

Powrót na górę strony