Aktualności

Nietrzeźwy przyjechał na zakupy po piwo

Data publikacji 10.06.2024

Otwoccy policjanci zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca powiatu otwockiego, który przyjechał na stację paliw kupić piwo. Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile alkoholu na dodatek mężczyzna był objęty dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Podczas niedzielnej służby otwoccy policjanci patrolowali ulice Otwocka. Przy jednej ze stacji paliw zauważyli mężczyznę kierującego Oplem, którego niepewny styl jazdy zwrócił ich uwagę.  Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić jego stan trzeźwości.  35-latek wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Na tym jednak nie koniec, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna tłumaczył się, mówiąc, że wie o obowiązującym zakazie i na co dzień się do niego stosuje, jednak dziś „coś go podkusiło” i pojechał samochodem po piwo.

Mężczyzna swoim zachowaniem wypełnił znamiona przestępstwa z art. 178a k.k. polegającego na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości, podczas obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Otwocku.

sierż. szt. Patryk Domarecki/bś

Powrót na górę strony