Aktualności

Szczęśliwy finał dramatycznej historii

Data publikacji 03.07.2024

Policjanci z Józefowa uzyskali informację o skrajnie zaniedbanym psie, który został porzucony na terenach leśnych w Józefowie. Pies był przywiązany do drzewa bez dostępu do wody i pożywienia. Śledczy w niespełna 24 godziny ustalili i zatrzymali 43-letnią kobietę, która usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zdecydował objąć kobietę policyjnym dozorem.

W ostatnim czasie w Józefowie rozegrała się historia, w której głównyą rolę odegrał niechciany pies. Zwierzę zostało porzucone w odludnym miejscu bez dostępu do wody i pożywienia. Pies na szczęście został odnaleziony przez kobietę, która opisała całe zdarzenie w mediach społecznościowych. Pies trafił do lekarza weterynarii, który dokładnie ocenił stan zdrowia zwierzęcia oraz udzielił mu niezbędnej pomocy. Pies był skrajnie wyczerpany i odwodniony, wypił 10 litrów wody. Policjanci zauważyli dramatyczny wpis na jednym z portali społecznościowych i pilnie rozpoczęli  działania mające na celu ustalenie sprawcy tak okrutnego czynu.

Józefowscy policjanci działali wielotorowo, przesłuchali kobietę, która odnalazła wyczerpanego psa, jednocześnie szukając innych świadków, którzy mogliby pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia. W sprawie pomocny również okazał się wszczepiony chip, który był dobrym punktem wyjścia do dalszych działań policjantów. Śledczy ustalili, że zwierzę było przywiązane przez 4 dni do drzewa bez wody i pożywienia. Pies dodatkowo miał założone dwa kagańce, uniemożliwiające mu przegryzienie smyczy, co skazywało go na powolną śmierć w męczarniach.

Zaangażowanie policjantów przyniosło wymierne efekty. Mundurowi w niespełna 24 godziny ustalili i zatrzymali kobietę, która naraziła psa na skrajne wyczerpanie i odwodnienie.

Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa Prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Sąd Rejonowy w Otwocku objął kobietę dozorem Policji.

Policjanci, za każdym razem podejmując interwencję wobec zwierząt, kierują się ich dobrem, a każda decyzja podejmowana jest w konsultacji z lekarzem weterynarii.

sierż. szt. Patryk Domarecki/KS

Powrót na górę strony