Aktualności

9 kierowców pod wpływem alkoholu oraz jeden kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów- podsumowanie ubiegłego weekendu na drogach powiatu otwockiego

Data publikacji 09.07.2024

Okres wakacyjny to czas wyjazdów, wsiadając za kierownicę zawsze na pierwszym miejscu stawiaj swoje bezpieczeństwo. Alkohol i nadmierna prędkość mogą zebrać śmiertelne żniwo. Pamiętaj o zapinaniu pasów oraz stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Ruszając w trasę staraj się być wypoczętym, i racjonalnie planuj przerwy w podróży.

Okres wakacyjny to czas wyjazdów, wsiadając za kierownicę, zawsze na pierwszym miejscu stawiaj swoje bezpieczeństwo. Alkohol i nadmierna prędkość mogą zebrać śmiertelne żniwo. Pamiętaj o zapinaniu pasów oraz stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Ruszając w trasę, staraj się być wypoczętym i racjonalnie planuj przerwy w podróży.
Policjanci ruchu drogowego doskonale wiedzą, że wakacje to czas ich wytężonej pracy. Patrole oznakowane i „po cywilnemu” starają się zapobiegać tragediom na drogach, dlatego często kontrolują kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. W tym wyjątkowym okresie na drogach możemy spotkać dodatkowe patrole eliminujące z ruchu piratów drogowych. Doskonałym przykładem takich działań jest miniony weekend. Podczas którego policjanci w sumie przeprowadzili w 160 kontroli pojazdów oraz wykonali 1102 kontroli trzeźwości. Mundurowi nałożyli 43 mandaty, 1 osoba została pouczona. Policjanci zatrzymali 9 kierowców pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 10 praw jazdy. Ponadto ujawnili kierowcę, który prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.
Przypominamy!
Nawet niewielka dawka alkoholu lub środka działającego podobnie ma wpływ na koncentrację kierowcy, co zwiększa ryzyko wypadku. Prowadzenie pod wpływem alkoholu prowadzi do problemów z koordynacją ruchową, spowolnieniem reakcji, a nawet utratą kontaktu z rzeczywistością.

sierż. szt. Patryk Domarecki 

Powrót na górę strony