Włamał się i splądrował szafki ubraniowe w szpitalu po wszystkim ukradł rower, którym uciekł z miejsca przestępstwa, teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – wszystkiemu winne narkotyki
Dzielnicowi z Otwocka ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu otwockiego, który włamał się i splądrował szafki ubraniowe w jednym ze szpitali na terenie otwocka a następnie ukradł rower by zbiec z miejsca przestępstwa. Mężczyzna tłumaczył się, że w chwili popełnienia przestępstwa znajdował się pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
O negatywnym wpływie środków odurzających pisaliśmy już wiele razy. Ta historia po raz kolejny potwierdza, że narkotyki mają nie tylko negatywy wpływ na organizm, ale również na całe społeczeństwo. Tym razem narkotyki były takim samym sprawcą, jak zatrzymany przez dzielnicowych włamywacz.
W połowie marca policjanci z Otwocka dostali zgłoszenie o włamaniu do szafek ubraniowych w jednym ze szpitali na terenie Otwocka. Sytuacja była niecodzienna, ponieważ sprawca nie kradł kosztowności, a ubrania. Na tym jednak na koniec, złodziej zdecydował się na ucieczkę skradzionym rowerem.
Policjanci na miejscu wykonali wszelkie czynności mające na celu identyfikację sprawcy. Finalnie odpowiedzialność za ustalenie i zatrzymanie sprawcy wzięli na siebie dzielnicowi. Ich dokładne rozpoznanie terenu rysopis figuranta i jego chaotyczny modus operandi wskazywał, że odpowiedzialnym za to przestępstwo może być znany dobrze policjantom 22-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Po identyfikacji sprawcy, dzielnicowi pracowali nad ustaleniem miejsca, w którym ukrywa się mężczyzna. Po kilku dniach policjanci ustalili adres, pod którym przebywał 22-latek.
Dzielnicowi zatrzymali 22-latka oraz odzyskali część skradzionych ubrań.
Mężczyzna już wcześniej miał problemy z prawem, był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. 22-latek tłumaczył się tym, że wszystkiemu są winne narkotyki, które zagłuszają mu zdrowy rozsądek i popychają na przestępczą ścieżkę.
PAMIĘTAJ!!!
Jeśli ktoś z twoich bliskich ma problem z uzależnieniem od narkotyków, może zgłosić się m.in. do:
- poradni leczenia uzależnień
- punktu informacyjno-konsultacyjnego Państwowej Inspekcji Sanitarnej
- punktu informacyjno-konsultacyjnego, działającego w strukturach samorządu terytorialnego
a także zadzwonić na telefon zaufania lub infolinię, na przykład:
032 206 82 17 – telefon zaufania Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, czynny w poniedziałki w godz.10-19, wtorki i piątki w godz. 15.00-19.00, środy w godz. 10.00-13.00, czwartki w godz. 14.00-19.00.
800 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania, przeznaczony dla osób używających narkotyków, uzależnionych oraz ich bliskich. Zakres pomocy: udzielanie informacji na temat systemu interwencji, leczenia i rehabilitacji, informowanie o przepisach prawnych związanych z narkomanią, udzielanie profesjonalnych porad nt. mechanizmów uzależnienia, motywowania do leczenia oraz wsparcia psychologicznego. Czynny w godz. 16.00-21.00, z wyjątkiem świąt państwowych.