Kolejny cios wymierzony przez otwocką policję w nielegalne gry hazardowe
Operacyjni z Otwocka wraz z funkcjonariuszami z VI Referatu Realizacji Mazowieckiego Oddziału Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny punk hazardowy z automatami do gier na terenie gm. Sobienie-Jeziory. Policjanci zabezpieczyli 33 automaty do nielegalnych gier hazardowych raz blisko 13 000 zł. Na miejscu pracował przewodnik psa służbowego do wykrywania narkotyków.
-
Kolejny cios wymierzony przez otwocką policję w nielegalne gry hazardowe -
Kolejny cios wymierzony przez otwocką policję w nielegalne gry hazardowe -
Kolejny cios wymierzony przez otwocką policję w nielegalne gry hazardowe
Operacyjni z Otwocka zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej stale współpracują z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, wspólnie prowadząc analizę przestępczości hazardowej na podległym terenie. Na podstawie prowadzonej analizy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS planują realizacje, by skutecznie i dotkliwie uderzać w konkretne punkty nielegalnego hazardu.
Przykładem takich wspólnych działań jest ostatnia realizacja na terenie gminy Sobienie-Jeziory. Operacyjni z Otwocka wraz z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlokalizowali kolejne miejsce nielegalnego hazardu, a następnie weszli do punktu, w którym ujawnili 6 automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie blisko 13 000 zł. Na miejsce działań policjantów i celników został również skierowany przewodnik psa służbowego do wykrywania narkotyków. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń policjanci ujawnili magazyn, w którym znajdowało się 27 kolejnych automatów.
Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
podkom. Patryk Domarecki