Aktualności

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli

Data publikacji 11.05.2026

Działania profilaktyczne otwockich policjantów nie zwalniają tempa. Tym razem mł. asp. Wioleta Wnuk oraz mł. asp. Marcin Jabłoński odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Kołbieli. Podczas spotkania z klasami 4 i 8 poruszali kluczowe tematy dotyczące cyberprzemocy, używek oraz bezpieczeństwa na drodze.

Budowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów naszej służby. Spotkanie w Kołbieli było doskonałą okazją, by porozmawiać o wyzwaniach, z jakimi młodzi ludzie mierzą się na co dzień – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym.

Ważną częścią prelekcji była dyskusja na temat hejtu oraz przemocy rówieśniczej. Policjanci szczegółowo omówili zjawisko cyberprzemocy, wskazując, że anonimowość w Internecie jest jedynie złudna. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne mogą ponieść osoby nieletnie za swoje działania w sieci oraz gdzie szukać pomocy, będąc ofiarą agresji.

Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na negatywny wpływ używek oraz wyrobów tytoniowych na młody organizm. Podczas rozmowy z ósmoklasistami policjanci podkreślali, jak niebezpieczne mogą być eksperymenty z substancjami psychoaktywnymi i jak szybko mogą one prowadzić do problemów zdrowotnych oraz prawnych.

Młodszy aspirant Marcin Jabłoński z otwockiej drogówki przybliżył uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W bloku tematycznym poświęconym komunikacji omówił aktualne przepisy i zasady bezpiecznej jazdy na hulajnogach elektrycznych oraz rowerach. Kolejnym istotnym tematem była bezpieczna droga do szkoły.

Spotkanie miało charakter interaktywny. Policjanci postawili na otwartą dyskusję, dając przestrzeń uczniom do dzielenia się własnymi przeżyciami i spostrzeżeniami. Młodzież chętnie zadawała pytania dotyczące codziennej służby oraz konkretnych sytuacji związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Dziękujemy Dyrekcji oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Kołbieli za aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

podkom. Patryk Domarecki

  • Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
    Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
  • Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
    Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
  • Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
    Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
  • Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
    Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
  • Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
    Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
  • Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
    Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kołbieli
Powrót na górę strony