Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier losowych

Data publikacji 16.03.2014

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą z otwockiej komendy, przez kilka ostatnich dni wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego nr. II z Warszawy, już po raz kolejny prowadzili wspólne działania, których celem jest rozpracowanie i zwalczenie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W ich efekcie zabezpieczono 6 automatów oraz 10 000 złotych.

Już po raz kolejny otwoccy policjanci, na co dzień zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, ściśle współpracowali ze Służbą Celną. Celem współpracy pomiędzy warszawskim Urzędem Celnym II, a policjantami, jest rozpoznanie i zwalczenie na terenie powiatu otwockiego, przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach.

Natychmiast po tym, jak do policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, dotarła informacja, że w kilku miejscach na terenie powiatu nadal dochodzi do łamania ustawy o grach losowych, podjęto działania operacyjne.

W ich wyniku policjanci i warszawscy celnicy dokonali kontroli wszystkich miejsc, gdzie wstawione zostały automaty do gier losowych. Sprawdzono ich pochodzenie, legalność oraz zezwolenia.

Podczas tych działań, policjanci i celnicy ujawnili dwa miejsca, gdzie mimo braku wszelkich zezwoleń wstawione były urządzenia do gier.

W wyniku przeprowadzonych działań, w dniu wczorajszym policjanci i celnicy zabezpieczyli łącznie 6 automatów, oraz 10 000 złotych. Wobec właścicieli lokali, w których znajdowały się te urządzenia wszczęto już postępowanie karno- skarbowe.

Policjanci i celnicy zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

js

Powrót na górę strony