Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne automaty do gier losowych w centrum Otwocka

Data publikacji 26.09.2014

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą z otwockiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego nr. II z Warszawy, prowadzili kolejne już w tym roku wspólne działania. Ich celem jest rozpracowanie i zwalczenie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Efektem było między innymi, zabezpieczenie 3 nielegalnych urządzeń działającym w klubie mieszczącym się w centrum Otwocka.

 

Kolejny już raz w tym roku otwoccy policjanci, na co dzień zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, współpracowali ze Służbą Celną. Celem współpracy pomiędzy warszawskim Urzędem Celnym II, a policjantami, jest rozpoznanie i zwalczenie na terenie powiatu otwockiego, przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach.

Natychmiast po tym, jak do policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, dotarła informacja, że w kilku miejscach na terenie powiatu dochodzi do łamania ustawy o grach losowych, podjęto działania operacyjne.

W ich wyniku policjanci i warszawscy celnicy dokonali kontroli siedmiu miejsc, gdzie wstawione zostały automaty do gier losowych. Sprawdzono ich pochodzenie, legalność oraz zezwolenia.

Podczas tych działań, policjanci i celnicy ujawnili w centrum Otwocka klub, gdzie mimo braku wszelkich zezwoleń wstawione były urządzenia do gier.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci i celnicy zabezpieczyli trzy automaty znajdujące się w siedzibie klubu. Wobec właściciela lokalu, w których znajdowały się te urządzenia wszczęto już postępowanie karno- skarbowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

js


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.94 MB)

Powrót na górę strony