Sprzeczka kolegów w pracy, zakończona zarzutem za naruszenie czynności narządu ciała
Kryminalni z Otwocka zatrzymali 30-latka podejrzewanego o naruszenie narządu czynności ciała 59-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Sprzeczka dwóch kolegów z pracy i brak „zimnej krwi”, zakończyła się zarzutami dla jednego z nich. 30-latek usłyszał zarzut za naruszenie czynności narządu ciała, na okres powyżej siedmiu dni, przy czym czynu dopuścił się w miejscu publicznym lekceważąc porządek prawny. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, ale sąd skazując za występek o charakterze chuligańskim wymierza karę przewidzianą za to przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
Kilka dni temu 59-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego powiadomił policję o zdarzeniu do którego doszło na terenie gminy Sobienie Jeziory. Pokrzywdzony prawdopodobnie w wyniku kłótni ze swoim 30-letnim znajomym z pracy, został przez niego uderzony i przewrócony. 59-latek trafił do szpitala. Okazał się, że mężczyzna ma liczne zasinienia i zadrapania skóry twarzy oraz złamaną kość nosa.
Otwoccy kryminalni postanowili natychmiast zatrzymać potencjalnego sprawcę przestępstwa. Mieszkaniec gminy Wiązowna podczas zatrzymania nie krył swojego zdziwienia, prawdopodobnie nawet nie przypuszczał, że brak panowania nad nerwami i „szybka ręka” może doprowadzić do takich skutków.
30-latek został osadzony w policyjnej celi. Dochodzeniowcy z posterunku policji w Sobieniach Jeziory przedstawili mężczyźnie zarzut za naruszenie czynności narządu ciała, na okres powyżej siedmiu dni, przy czym czynu dopuścił się w miejscu publicznym lekceważąc porządek prawny. Mieszkaniec Wiązowny przyznał się do winy. Sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie.
Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, ale sąd skazując za występek o charakterze chuligańskim wymierza karę przewidzianą za to przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
sd