Konferencja z udziałem otwockich policjantów
W miniony piątek w siedzibie Teatru Miejskiego im. Stefana Jaracza w Otwocku odbyła się konferencja na temat ”Co zrobić, aby być bezpiecznym”. Została ona zorganizowana w ramach projektu „Bezpieczni Obywatele” pod honorowym patronatem i z udziałem Pana Mirosława Pszonki Starosty Powiatu Otwockiego oraz Pana Zbigniewa Szczepaniaka Prezydenta Miasta Otwocka. Celem tej konferencji było przedstawienie najważniejszych aspektów funkcjonowania służb, ocena zagrożeń, z jakimi w naszym powiecie mamy do czynienia oraz wypracowanie wspólnych kierunków działań na przyszłość.
20 października 2017 roku w Teatrze Miejskim w Otwocku odbyła się konferencja na temat „ Co zrobić, aby być bezpiecznym”, którą zorganizowano w ramach projektu „Bezpieczni Obywatele”.
Organizatorem konferencji była Ochotnicza Straż Pożarna w Otwocku – Jabłonnie. Zaproszonymi gośćmi, a jednocześnie prelegentami byli przedstawiciele: Biura Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, Krajowej Izby Kominiarzy oraz Fundacji Europa 112. Konferencja została objęta honorowym patronatem Starosty Powiatu Otwockiego Pana Mirosława Pszonki oraz Prezydenta Miasta Otwocka Pana Zbigniewa Szczepaniaka.
Konferencja „Co zrobić aby być bezpiecznym” dotykała w różnych aspektach problematyki poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu otwockiego. Stała się ona okazją do pokazania zagrożeń jak i potrzeb społecznych w dziedzinie bezpieczeństwa.
Wśród prelegentów z otwockiej komendy znaleźł się Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusz Dziedzic, który w swojej prezentacji przedstawił zebranym m.in. Krajową Mapę Zagrożeń, zasady jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo. Przybliżył aplikację "Moja Komenda", która umożliwia szybkie wyszukanie i połączenie się z dzielnicowym. Omówił także program „Dzielnicowy bliżej nas” , którego głównym założeniem jest dobry kontakt dzielnicowego z mieszkańcami. Poruszył problematykę kradzieży pieniędzy na szkodę seniorów, metodą „na wnuczka" i "na policjanta" oraz przedstawił skuteczne metody obrony przed oszustami. Policjantka z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii mł. asp. Karolina Pardej omówiła przestepczość nieletnich na terenie naszego powiatu oraz przedstawiła działania prewencyjne podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży.
Uczestnicy mieli także okazję zapoznać się i porozmawiać z dzielnicowymi z otwockiej komendy, którzy również brali udział w konferencji.
aw