Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwocka drogówka w działaniach na drodze krajowej nr 50

Data publikacji 29.03.2018

Policjanci z otwockiej drogówki rozpoczęli wczoraj wzmożone patrole na drodze krajowej nr 50, w ramach garnizonowych działań kontrolno prewencyjnych, które objęty również teren sąsiednich powiatów. Funkcjonariusze realizowali zadania, mające na celu prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego oraz zadania kontrolne, polegające na pomiarach prędkości, a także badaniu stanu trzeźwości kierujących. Działania otwockiej drogówki prowadzono między innymi w rejonie ronda w Piotrowicach. Intensywne działania służb ruchu drogowego będę prowadzone przez najbliższe dwa tygodnie.

Zgodnie z planem działań kontrolno-prewencyjnych, zatwierdzonym przez kierownictwo stołecznego garnizonu, na drogach trzech powiatów, przez które przebiega droga krajowa nr 50, przez kolejne dwa tygodnie będą prowadzone wzmożone działania służby ruchu drogowego.

Wczoraj na odcinku 50-tki, znajdującej się w granicach powiatu otwockiego, działania prowadziło kilka policyjnych załóg. Policjanci szczególnym nadzorem objęli rejon ronda w Piotrowicach.

Policyjne radiowozy patrolowały drogę krajową nr 50 w obydwu kierunkach. Funkcjonariusze prowadzili statyczne kontrole prędkości, używając do tego laserowych mierników. Podczas każdej kontroli, badano również stan trzeźwości kierujących.

Policyjne akcje mają na celu pokazanie uczestnikom ruchu drogowego, że zgodną z przepisami jazdą, przestrzeganiem prawa, kulturą i tolerancją wobec pozostałych uczestników na drodze, buduje się wspólne bezpieczeństwo.

Działania drogówki mają zapobiec zdarzeniom drogowym, a szczególnie wypadkom, których przykrą konsekwencją jest nie tylko zdrowotny uraz, ale też ryzyko utraty życia. Dlatego właśnie, aby zapobiegać, policjanci będą kontrolować i egzekwować przestrzeganie prawa na drogach powiatu otwockiego.

dn

Film Otwocka drogówka w działaniach na drodze krajowej nr 50


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Otwocka drogówka w działaniach na drodze krajowej nr 50 (format flv - rozmiar 18.69 MB)

Powrót na górę strony