Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy do „Punktów Przyjęć Dzielnicowego” w Gliniance, Żanęcinie i Duchnowie

Jutro o godzinie 17-stej, mieszkańcy gminy Wiązowna będą mogli spotkać się z policjantami na kolejnej debacie społecznej. Stworzenie tzw. terenowych „Punktów Przyjęć Dzielnicowego” było sygnalizowane na poprzedniej debacie z mundurowymi. Dzięki współpracy z wójtem, radnymi i sołtysami, takie punkty utworzono w Gliniance, Żanęcinie oraz Duchnowie. Mieszkańcy gminy Wiązowna mogą korzystać teraz z tego udogodnienia i przedstawiać swoje sprawy w punktach, w których w określone dni tygodnia dyżurują właściwi dzielnicowi. Serdecznie zachęcamy do kontaktowania się z dzielnicowymi. Policjanci są otwarci na współdziałanie ze społeczeństwem i zawsze udzielą wsparcia i porady. Zapraszamy, dzielnicowi czekają.

W gminie Wiązowna odbędzie się debata społeczna z policjantami z Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Tematem wiodącym będzie bezpieczeństwo. Po każdym takim spotkaniu, policjanci od razu podejmują działania oraz inicjatywy, aby spełnić prośby i oczekiwania mieszkańców. Każda wskazówka, uwaga oraz opinia społeczna jest dla policjantów bardzo ważna.

Postulatem podniesionym na poprzedniej debacie społecznej z mieszkańcami wiązowskiej gminy było wypracowanie takich rozwiązań, które pozwoliłyby mieszkańcom na bliski i łatwiejszy kontakt z Policją poprzez stworzenie możliwości załatwienia spraw w punktach, w których mogliby dyżurować dzielnicowi.

Kierownictwo otwockiej jednostki, komisariatu w Józefowie i posterunku w Wiązownie, porozumiało się w tej kwestii z wójtem, radnymi oraz sołtysami, aby wyznaczyć punkty, w których dzielnicowi w określone dni tygodnia, mogliby przyjmować interesantów.

Dzięki tej właśnie owocnej współpracy stworzono trzy punkty dyżurne, w których pracę terenową rozpoczęli właściwi dzielnicowi.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do nawiązywania kontaktu z dzielnicowymi oraz umawiania się w „Punktach Przyjęć Dzielnicowego”, w kwestii załatwienia spraw będących w kompetencji  Policji.

W materiale filmowo-zdjęciowym, mogą Państwo zobaczyć, jak wygląda taki punkt w Gliniance, obsługiwany przez aspiranta Hannę Bronikowską oraz gdzie umiejscowione są pozostałe dwa punkty dyżurne dzielnicowych gminy Wiązowna.

Nie byłoby tych wszystkich przedsięwzięć, gdyby nie zaangażowanie wszystkich zainteresowanych w tej sprawie, w tym Policji, która chce docierać do wszystkich mieszkańców oraz samorządu, który poprzez takie właśnie inicjatywy bardzo wspomaga budowanie lokalnego bezpieczeństwa.

Zapraszamy do następujących punktów:

  • Remiza OSP w Gliniance przy ulicy Napoleońskiej, w każdy czwartek w godzinach 18-19 przyjmuje interesantów aspirant Hanna Bronikowska. Z punktu dyżurnego mogą korzystać mieszkańcy miejscowości: Glinianka, Lipowo, Malcanów, Kopki, Rzakta.  Z dzielnicowym można umówić się telefonicznie:  600-997-488, (22) 789-01-77 lub e-mail: dzielnicowy.wiazowna1@ksp.policja.gov.pl
  • Świetlica w Żanęcinie przy ulicy Spokojnej 15A, w każdy poniedziałek w godzinach 18-19 przyjmuje interesantów młodszy aspirant Włodzimierz Kozłowski. Z punktu dyżurnego mogą korzystać mieszkańcy miejscowości: Wiązowna, Żanęcin, Radiówek, Emów. Z dzielnicowym można umówić się telefonicznie: 600-997-169, (22) 789-01-77 lub e-mail: dzielnicowy.wiazowna3@ksp.policja.gov.pl
  • Świetlica w Duchnowie przy ulicy Wspólnej 157, w każdą środę w godzinach 18-19 przyjmuje interesantów aspirant Hanna Bronikowska lub młodszy aspirant Włodzimierz Kozłowski. Wskazani dzielnicowi czasowo zastępują właściwego dzielnicowego, którym jest aspirant sztabowy Mariusz Stelmach. Z punktu dyżurnego mogą korzystać mieszkańcy miejscowości: Zakręt, Duchnów, Izabela, Kąck. Z dzielnicowym można umówić się telefonicznie: 600-997-488 (H. Bronikowska), 600-997-169 (W. Kozłowski) lub e-mail (podane przy poprzednich punktach).

Serdecznie zapraszamy, jesteśmy dla Państwa, „Pomagamy i Chronimy”. Naszym celem jest, aby policjanci byli jak najbliżej społeczeństwa. Po to właśnie powstał program uspołeczniania roli dzielnicowego - „Dzielnicowy bliżej nas”.

dn

Film Zapraszamy do punktów przyjęć dzielnicowych w Gliniance, Żanęcinie i Duchnowie

Pobierz plik Zapraszamy do punktów przyjęć dzielnicowych w Gliniance, Żanęcinie i Duchnowie (format mp4 - rozmiar 42.74 MB)

Powrót na górę strony