Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkomat w Komisariacie Policji w Józefowie dostępny dla mieszkańców

Data publikacji 31.12.2018

Sylwester to czas wielu policyjnych apeli, związanych między innymi z powstrzymaniem się od sytuacji, w których może dojść do naruszenia prawa. Chodzi tu przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, co może rodzić wiele niebezpieczeństw na drodze. Nie sposób przewidzieć skutków takiej jazdy, zdarza się, że taka „eskapada” kończy się tragicznie. Aby zachęcić mieszkańców do poważnego traktowania przepisów prawa i badania swojego stanu trzeźwości, zakupiono alkomat udostępniony właśnie do użytku tych, którzy w każdej chwili mogą przyjść do jednostki Policji i poddać się badaniu. Takie urządzenie pojawiło się już w Komisariacie w Józefowie. Jego zakup to efekt społecznych postulatów. Zapraszamy do korzystania z publicznego alkomatu.

W tym roku podczas spotkań z Policją w Józefowie, konsultacji, debat społecznych, sesji i posiedzeń komisji bezpieczeństwa, pojawiły się pomysły stałego udostępnienia mieszkańcom urządzenia do badania stanu trzeźwości, alkomatu, który miałby znajdować się w budynku będącym siedzibą miejscowego Komisariatu Policji oraz Straży Miejskiej. Pomysł ten jednogłośnie poparli zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy.

Uchwałą rady miasta Józefowa wyasygnowano środki w budżecie, za które następnie zakupiono urządzenie, przekazując je na własność Komendy Stołecznej Policji.

Od kilku dni urządzenie jest już ogólnie dostępne, badanie przebiega bardzo sprawnie i szybko. Znajduje się ono w poczekalni komisariatu.

Serdecznie zachęcamy o korzystanie z urządzenia. Sposób działania przedstawiony został na przygotowanym przez policjantów materiale filmowym.

Policjanci przypominają, aby po alkoholu nie wsiadać za „kółko”. Można takim postępowaniem narazić się na dotkliwą odpowiedzialność, szczególnie w sytuacji kiedy skutkiem takiej „jazdy” będzie wypadek i śmierć człowieka.

Alkomat znajduje się w Józefowie przy ulicy Wyszyńskiego 10. Zachęcamy do badania stanu trzeźwości.

dn

Film Alkomat w Komisariacie w Józefowie dostępny dla mieszkańcó

Pobierz plik Alkomat w Komisariacie w Józefowie dostępny dla mieszkańcó (format mp4 - rozmiar 37.01 MB)

Powrót na górę strony