Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autobus z 50-cioma pasażerami brał udział w kolizji, są ferie - dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność

Data publikacji 31.01.2019

Ferie zimowe w pełni. W najbliższy weekend mogą wyruszyć w drogę kolejne autokary wiozące dzieci oraz młodzież na zimowiska. Policjanci apelują do kierowców o wyjątkową ostrożność podczas transportu „małych” pasażerów. Sposób i styl podróżowania, w oparciu o przepisy ruchu drogowego, należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze. W Antoninku, na drodze krajowej nr 17, miała dzisiaj miejsce kolizja autobusu z osobowym autem. Zawinił tutaj kierowca autokaru, wiozący prawie 50 pasażerów. Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w osobówkę, a później zatrzymał się w przydrożnym rowie. Nikt tu nie ucierpiał. Na szczęście.

Dzisiaj rano, przed godziną 9 w Antoninku w gminie Kołbiel, na drodze krajowej nr 17, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem rejsowego autokaru z Ukrainy, którym jechała do Warszawy przeszło 50-tka obywateli tego kraju. Na łuku drogi, kierowca stracił panowanie nad autobusem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowe volvo jadące w kierunku Lublina. Następnie autobus zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Na miejsce przyjechali policjanci z otwockiej drogówki, którzy zajęli się rozpoznaniem przyczyn tego zdarzenia i ustaleniem jego sprawcy. Mundurowi ustalili na samym początku, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Część pasażerów przesiadła się już do innego autokaru jadącego w tym samym kierunku. Pozostali czekali na kolejny transport.

Sprawcą tej kolizji okazał się 33-letni kierowca autobusu, który został ukarany mandatem karnym. Wcześniej jednak został zbadany alkomatem, podobnie jak 55-latek, mieszkaniec powiatu otwockiego, który kierował volvo. Obaj byli trzeźwi.

Patrząc na to zdarzenie, należy mieć świadomość konsekwencji i skutków niebezpiecznej sytuacji, w którym uczestniczy tak duża liczba ludzi.

Dlatego apelujemy do kierowców autobusów, a szczególnie teraz w okresie ferii zimowych, aby pamiętali, że jadąc z pasażerami, odpowiadają za ich bezpieczną podróż i powinni robić wszystko, aby ta podróż przebiegła bez jakichkolwiek zakłóceń.

W przypadku pogarszających się warunków pogodowych i zmiennej aury, warto być przewidywalnym i dostosować prędkość do warunków ruchu.

W okresie ferii, zwykle autokarami podróżują dzieci oraz młodzież, a życie i zdrowie młodych ludzi powinno mieć wartość bezcenną. To właśnie powinno przyświecać kierowcom autobusów.

Dlatego też, jedźcie ostrożnie i zgodnie z przepisami.

dn

Powrót na górę strony