Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w obchodzie rejonu plaży miejskiej w Otwocku

Data publikacji 28.06.2019

Pomimo kilkudniowego spadku temperatur, nie żegnamy się jeszcze z upalną pogodową aurą. Każdego wakacyjnego dnia policjanci w ramach letniej akcji prewencyjnej, pojawiają się w rejonie kąpielisk w powiecie otwockim. W samym Otwocku, takim miejscem jest miejska plaża, z której uroków korzystają nie tylko otwocczanie, ale też przyjezdni, którzy podobnie jak mieszkańcy Otwocka, szukają odpoczynku i wytchnienia nad wodą. Rejon plaży miejskiej w tym tygodniu kilkakrotnie obchodzili dzielnicowi z otwockiego rewiru, zwracając każdorazowo uwagę, czy w tym miejscu nie dochodzi do wybryków chuligańskich oraz czy najmłodsi znajdują się pod opieką dorosłych. Podobne działania kontrolne realizują policjanci w całym naszym powiecie, odwiedzając wszystkie miejsca nad wodą, w których może przebywać młodzież.

W ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje” policjanci z Otwocka i całego powiatu realizują szereg ważnych działań kontrolnych, szczególnie w tych miejscach, w których przebywa młodzież i dzieci.

Takim miejscami są między innymi plaże, zarówno te oficjalne, dopuszczone do użytku, jak również te znajdujące się w rejonie dzikich kąpielisk i zbiorników wodnych.

Szczególnie tam, o co policjanci wielokrotnie apelowali, należy zachowywać się w sposób racjonalny i rozsądny. Kąpiel w miejscu niedozwolonym i nieznanym niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Nikt tego nie strzeże, nie pilnuje, a o wypadek i zdarzenie losowe nietrudno.

Dlatego policjanci podczas każdej kontroli, rozmawiają z dziećmi oraz młodzieżą, uświadamiają i wyjaśniają, jak bezpiecznie należy zachowywać się nad wodą.

Stróże prawa rozmawiają też z rodzicami i reagują w każdym przypadku, jeżeli tylko ujawnią, że niewłaściwie sprawowana opieka lub jej brak może narazić młodego człowieka na niebezpieczeństwo.

W kontrolach kąpielisk i plaż aktywnie uczestniczą dzielnicowi, którzy każdorazowo w okresie letnim, obchodzą takie miejsca. Podczas ostatniego obchodu dzielnicowych w rejonie otwockiej plaży nie stwierdzono żadnych zachowań, wymagających policyjnej interwencji.

Policjanci apelują do dzieci oraz młodzieży o rozsądek. Głębokość wody nie ma często znaczenia. Wystarczy niebezpieczna zabawa, skok na główkę, nadepnięcie na szkło lub inny ostry przedmiot, żeby wyrządzić sobie krzywdę.

Dlatego policjanci apelują o bezpieczeństwo nad wodą i zapewniają, że do końca wakacji będą patrolować miejsca letniego wypoczynku w rejonie rzek, stawów i jezior, w całym powiecie otwockim.

dn

Film Dzielnicowi w obchodzie rejonu plaży miejskiej w Otwocku

Opis filmu: Dzielnicowi w obchodzie rejonu plaży miejskiej w Otwocku

Pobierz plik Dzielnicowi w obchodzie rejonu plaży miejskiej w Otwocku (format mp4 - rozmiar 26.42 MB)

Powrót na górę strony