Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny Weekend” – policyjne kontrole w ostatni weekend wakacji na drogach powiatu otwockiego

Data publikacji 30.08.2019

W ostatni weekend wakacji policjanci z otwockiej drogówki będą częściej niż zwykle prowadzić wzmożone kontrole na drogach powiatu otwockiego, w tym na drogach krajowych i wojewódzkich, pod kątem respektowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Do służby wyjedzie więcej patroli, wyposażonych w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości oraz testery trzeźwości. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą, aby powrót z wakacji był tylko i wyłącznie bezpieczny i szczęśliwy. Kierowcy - pamiętajcie, że wspólnie z wami podróżują dzieci. Zadbajcie o to, aby bezpiecznie wróciły do domu i rozpoczęły nowy rok szkolny.

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji – czas bardzo ważny z perspektywy oceny zagrożeń na drogach. Policjanci przewidują większe natężenie ruchu drogowego, a co za tym idzie wychodzą naprzeciw społecznym oczekiwaniom i w większej liczbie patroli pojawią się na drogach powiatu otwockiego.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagą na wszelkie niedozwolone zachowania na drodze, tj. jazdę z nadmierną prędkością, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz inne naganne zachowania mogące sprowadzić niebezpieczeństwo na uczestników ruchu.

Policjanci sprawdzą dokładnie w tym czasie trzeźwość kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę zwrócą również na zgodne z przepisami przewożenie dzieci. Kierowcy, którzy będą narażać swoje pociechy na niebezpieczeństwo poprzez własne niedopatrzenie czy też lekceważenie bezpieczeństwa dzieci, nie stosując się do zasad przewożenia maluchów w fotelikach bezpieczeństwa, mogą liczyć się z odpowiedzialnością.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie kierowców, motocyklistów, a nawet pieszych, aby w tych dniach rozsądek doprowadził ich bezpiecznie do domu. W połączeniu z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego i stosowaniem się do prawa o ruchu drogowym, to jest właśnie policyjna recepta na bezpieczny powrót do rodzinnego domu.

Tego właśnie otwoccy policjanci życzą wszystkim podróżującym, aby ostatnią wakacyjną podróż odbyli zgodnie z przepisami i ze świadomością, że wiele zależy też od nich samych.

dn

Powrót na górę strony