Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i Straż Pożarna w pogotowiu, 17-latek odnaleziony

Data publikacji 28.02.2020

Każda informacja dotycząca zagrożenia życia i zdrowia, sprawia że na stanowisku kierowania rozpoczyna się intensywna praca koordynacji podległych służb oraz zorganizowania działań mających na celu odnalezienie osoby. Tak było właśnie w związku z zawiadomieniem, które zgłoszono na numer alarmowy 112. Dotyczyło ono młodego otwocczanina, który wieczorem wyszedł z domu i poszedł w kierunku rzeki Świder. Zaniepokojeni rodzice poprosili o pomoc, obawiając się o życie i zdrowie chłopca. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji policjantów i strażaków chłopca odnaleziono całego i zdrowego. Na szczęście nic mu się nie stało.

Policjanci pracujący na stanowisku kierowania to wyjątkowi funkcjonariusze. W sytuacji poważnych zgłoszeń, zawsze muszą zachowywać zimną krew, aby dokładnie rozpoznać problem bądź zagrożenie i podjąć takie decyzje, aby działania służb były realizowane jak najbardziej efektywnie.

Przykładem takiej właśnie wyjątkowej zachowawczości i skuteczności podejmowanych decyzji były działania poszukiwawcze 17-letniego otwocczanina, który wyszedł z domu i poszedł w kierunku rzeki Świder.

Zaniepokojeni rodzice przekazali zgłoszenie na numer alarmowy 112, w obawie o życie i zdrowie swojego dziecka.

Policjanci od razu przystąpili do obsługi zgłoszenia. Oficer dyżurny przekazał opis nastolatka podległym patrolom. Do akcji zaangażowano strażaków, na wypadek sprawdzenia trudno dostępnych terenów nad rzeką.

Po niespełna godzinie aktywnych działań służb, 17-latek odnalazł się. Nic mu się nie stało.

Profesjonalne i błyskawiczne działanie służb, w tym Policji i Straży Pożarnej, pokazało wysoki poziom naszej współpracy na rzecz zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom, w których życie i zdrowie ludzi narażone byłoby na niebezpieczeństwo.

nadkom. Daniel Niezdropa/RM

Powrót na górę strony