Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Traktorzysta był nietrzeźwy, policjanci apelują o rozsądek

Data publikacji 31.03.2020

O szczęściu może mówić 55-letni traktorzysta z powiatu mińskiego, którego ciągnik razem z siewnikiem wpadł do przydrożnego rowu, po tym jak doszło do zderzenia z osobową toyotą, którą kierował obywatel Maroka. Kierowca toyoty otrzymał mandat karny, natomiast 55-latek odpowie za przestępstwo drogowe. Alkomat wykazał, że był nietrzeźwy i miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o rozsądek do osób wykonujących prace rolne i przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień i wysoka grzywna. Apelujemy również do kierowców o przestrzeganie przepisów i jazdę zgodną z ustalonymi normami.

Późnym wieczorem na drodze krajowej nr 50, przebiegającej przez miejscowość Rudzienko w gminie Kołbiel, miało miejsce zderzenie dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci z drogówki, na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia osobowej toyoty z ciągnikiem i doczepionym do niego siewnikiem. Maszyna rolnicza wraz z traktorem wpadła do przydrożnego rowu.

Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt w nim nie ucierpiał. Kierowca toyoty był trzeźwy, natomiast alkomat podczas badania traktorzysty pokazał, że jest on nietrzeźwy. 55-letni mieszkaniec powiatu mińskiego miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z otwockiej drogówki nałożyli na kierowcę toyoty mandat karny za spowodowanie kolizji drogowej, a w związku z podejrzeniem popełnienia przez traktorzystę przestępstwa drogowego, polegającego na jeździe z w stanie nietrzeźwości, sporządzili dokumentację do policyjnego dochodzenia.

Na miejscu zdarzenia pracowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu mińskiego i otwockiego. Widoczne na miejsce skutki zdarzenia, mocno rozbite pojazdy, mogły świadczyć o poważnym charakterze tego zdarzenia. Nikt jednak nie został tu ranny.

Policjanci z otwockiej drogówki apelują do rolników, którzy o tej porze prowadzą intensywne prace rolne przy wykorzystaniu ciągników i specjalistycznych maszyn rolniczych, aby wykazywali się rozsądkiem i odpowiedzialnością. Pamiętali o tym, że jazda po alkoholu jest karalna. Można stracić uprawnienia, a w przypadku prowadzenia rolniczej działalności, może to być wyjątkowo dotkliwy skutek nieodpowiedzialnego zachowania.

Policjanci zapowiadają, że będą bacznie przyglądać się traktorzystom i wzorem lat ubiegłych prowadzić kontrole kierujących.

Tekst: nadkom. Daniel Niezdropa/rr

Zdjęcia: OSP Zamienie

Powrót na górę strony