Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukarana mandatem za „drift” w Józefowie

Data publikacji 25.04.2020

Policjanci z drogówki kontynuują działania na ulicach Otwocka, Józefowa i Karczewa, zainicjowane wiosną 2018 roku. W zainteresowaniu funkcjonariuszy są osoby, które wykorzystując większą moc i niejednokrotnie techniczne modyfikacje swoich aut, stwarzają zagrożenia w ruchu drogowym, jeżdżąc z nadmierną prędkością i zakłócając nocny spoczynek mieszkańców. Policjanci wykorzystując nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami reagują na niebezpieczną jazdę. Mandatem karnym ukarano ostatnio 25-latkę z powiatu żyrardowskiego, która jadąc z narzeczonym, wprowadzała bmw w kontrolowany poślizg na rondzie przy ulicy Granicznej i 3-ego Maja w Józefowie.

Policjanci z otwockiej drogówki patrolowali ulice Józefowa. Była to specjalna załoga, wyznaczona do natychmiastowego reagowania na wszelkie przejawy piractwa drogowego.Funkcjonariusze jadący nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem bacznie zwracali uwagę na zachowania kierowców, wypatrując tych, których jazda mogłaby stwarzać zagrożenie na drodze.

W pewnej chwili mundurowi zauważyli osobowe bmw, wjeżdżające na rondo u zbiegu ulicy Granicznej i 3-ego Maja w Józefowie. Nagle samochód przyspieszył i w kontrolowanym poślizgu objechał skrzyżowanie.

Policjanci rejestrując „poczynania” kierowcy, dali sygnał mu do zatrzymania się i rozpoczęli kontrolę. Okazało się, że bmw prowadziła 25-letnia mieszkanka powiatu żyrardowskiego, a wspólnie z nią jechał jej narzeczony.

Za naruszenie przepisów ruchu drogowego i nielegalny „drift”, 25-latkę ukarano mandatem karnym. Do tego doszło jeszcze 6 punktów karnych.

Policjanci przypominają i wciąż powtarzają: Dla tego typu zachowań nie ma pobłażania! Apelujemy o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie i pasażerów, ale przede wszystkich dla przechodniów.

Spacerująca chodnikiem matka z dzieckiem, senior, czy też rodzina, mogą stać się przypadkową ofiarą drogowej i nieprzemyślanej brawury…

nadkom. Daniel Niezdropa/mb

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.66 MB)

Powrót na górę strony