Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację marihuany w powiecie otwockim

Efektem wspólnych działań policjantów ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, policjantów z Józefowa i otwockich kryminalnych, było zlikwidowanie nielegalnej plantacji marihuany w powiecie otwockim. W wyniku dokładnie prowadzonej pracy operacyjnej, namierzono posesję, gdzie znajdowały się rośliny, urządzenia i przedmioty świadczące o narkotykowym procederze. Do policyjnego aresztu trafił 53-letni mieszkaniec posesji, gdzie miała miejsce realizacja. Zabezpieczono prawie 23 kilogramy suszu. Podejrzany odpowie przed sądem między innymi za wytwarzanie środków odurzających, posiadanie znacznej ilości narkotyków i nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste.

Policyjna akcja, jaka miała miejsce na terenie powiatu otwockiego, wymierzona była w przestępczość narkotykową. Namierzenie adresu, pod którym znajdowała się nielegalna uprawa konopi innych niż włókniste, było efektem dokładnej pracy operacyjnej. W tej sprawie wspólne czynności prowadzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji, zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców, a także policjanci z Józefowa i kryminalni z Otwocka.

Policjanci weszli na teren prywatnej posesji w powiecie otwockim. Sprawdzając kolejne pomieszczenia mieszkalne, odkrywali przedmioty świadczące o tym, że mogła być tam prowadzona nielegalna plantacja marihuany.

Przeszukując posesję oraz budynek mieszkalny, policjanci zabezpieczyli kilka worków z gotowym suszem o wadze prawie 23 kilogramów, który jak wstępnie stwierdzono był marihuaną. Do tego policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do wytwarzania środków odurzających i prowadzenia nielegalnej uprawy: donice, oprawy z lampami, wentylatory.

Do policyjnego aresztu trafił 53-letni mieszkaniec kontrolowanej posesji. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne, między innymi wytwarzania środków odurzających, posiadania przedmiotów oraz urządzeń służących do działalności przestępczej, posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Daniel Niezdropa/rr

 • Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
  Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
 • Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
  Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
 • Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
  Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
 • Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
  Zabezpieczona nielegalna uprawa marihuany
 • Policyjny technik podczas czynności
  Policyjny technik podczas czynności
 • Policjant z podejrzanym do nielegalnej uprawy marihuany
  Policjant z podejrzanym do nielegalnej uprawy marihuany

Film Zlikwidowano nielegalną plantację marihuany w powiecie otwockim

Opis filmu: Zlikwidowano nielegalną plantację marihuany w powiecie otwockim

Pobierz plik Zlikwidowano nielegalną plantację marihuany w powiecie otwockim (format mp4 - rozmiar 28.39 MB)

Powrót na górę strony