Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zdążyli nawet zabrać „fantów”, dwie policyjne załogi w akcji

Data publikacji 28.05.2020

W gminie Wiązowna dwóch mężczyzn weszło na teren prywatnej posesji, prawdopodobnie z zamiarem popełnienia kradzieży wyposażenia znajdujących się tam pojazdów, w tym aluminiowych felg i silnika elektrycznego od podnośnika. Przygotowane do wyniesienia „fanty” nie zostały jednak zabrane, bo błyskawicznie interweniujące dwie policyjne załogi nie dały szans podejrzanym na ucieczkę z miejsca przestępstwa. Zarzut popełnienia kradzieży usłyszało dwóch mieszkańców powiatu otwockiego w wieku 37 i 40. Obaj odpowiedzą przed sądem, grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Po północy, do dyżurnych z Otwocka i Józefowa, dotarło zgłoszenie o dwóch podejrzanych mężczyznach, ubranych na ciemno, których zauważono na prywatnej działce w gminie Wiązowna. Na posesji tej miały znajdować się różne pojazdy oraz maszyny, w związku z czym zachodziło podejrzenie, że może tam zostać popełnione przestępstwo.

Na miejsce natychmiast wyjechały dwie policyjne załogi z Józefowa i Otwocka. Mundurowi z prewencji mieli za zadanie sprawdzić, czy faktycznie mogą tam znajdować się potencjalni złodzieje.

Kiedy policjanci podjechali pod posesję, to nagle wybiegł z niej jeden mężczyzna. Policjanci błyskawicznie ruszyli za nim, dogonili go i obezwładnili.

W tym samym czasie drugi policyjny patrol sprawdzał działkę w poszukiwaniu drugiego z mężczyzn. Policjanci w pewnym momencie zauważyli sylwetkę postaci ukrytej za drzewami. To był właśnie drugi z podejrzanych. Widząc zbliżających się funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki.

Policjanci natychmiast pobiegli za uciekinierem. O wyższości policyjnej sprawności przesądził skok przez rzekę Mienię. Podejrzany przeskoczył przez nią, jednak w tym samym momencie zrobili to policjanci, obezwładniając mężczyznę i doprowadzając go do radiowozu.

Na miejscu policjanci dowiedzieli się, że podejrzani szykowali się do wyniesienia felg samochodowych i silnika elektrycznego od podnośnika. W aucie, którym przyjechali na „złodziejską robotę” odnaleziono i zabezpieczono brzeszczot oraz nożyce.

Podejrzani, którymi byli mieszkańcy powiatu otwockiego, w wieku 37 i 40 lat, trafili do policyjnego aresztu. Podczas kolejnych czynności, tym razem procesowych, realizowanych przez policjantów z zespołu kryminalnego komisariatu w Józefowie, usłyszeli zarzut współudziału w popełnieniu kradzieży.

Sprawa niebawem może trafić do sądu. Podejrzanym grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Daniel Niezdropa/rr

Film Nie zdążyli nawet zabrać „fantów”, dwie policyjne załogi w akcji

Opis filmu: Nie zdążyli nawet zabrać „fantów”, dwie policyjne załogi w akcji

Pobierz plik Nie zdążyli nawet zabrać „fantów”, dwie policyjne załogi w akcji (format mp4 - rozmiar 20.55 MB)

Powrót na górę strony