Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwych rodziców zatrzymano, a dziewczynkę przekazano pod opiekę babci

Data publikacji 30.06.2020

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali dwójkę pijanych rodziców, którzy spędzając wolny czas w jednym z hoteli, sprawowali opiekę nad 3,5 letnią córką, znajdując się pod wpływem alkoholu. Kobieta spała, a w tym czasie jej mąż poszedł po alkohol do hotelowego baru. Dziewczynka była w tym czasie sama, bez opieki. Oboje rodzice usłyszeli już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojego dziecka. Grożą im za to kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantów z Józefowa wezwano do jednego z hoteli, gdzie personel zaniepokoił się o los małej dziewczynki, która nie miała zapewnionej opieki. Jak ustalili policjanci, nietrzeźwa matka spała, a ojciec poszedł po alkohol do hotelowego baru.

Policjanci zatrzymali w związku z tą interwencją, 33-letnich rodziców, których następnie poddali badaniu alkomatem. Każde z nich miało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dziecko przekazano babci, a nietrzeźwych rodziców zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Kiedy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty karne dotyczące narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im wyższy wymiar kary, do 5 lat pozbawienia wolności, bo ciążył na nich obowiązek sprawowania opieki nad dzieckiem.

Przykład ten niech będzie przestrogą dla rodziców podczas wakacji. Dziećmi należy zajmować się sumiennie i z pełną odpowiedzialnością. „Błąd” w opiece może drogo kosztować każdego rodzica.

nadkom. Daniel Niezdropa/gp

Powrót na górę strony