Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurni pomogli w uratowaniu życia

Data publikacji 31.07.2020

Szybka reakcja otwockich dyżurnych, na zgłoszenie dotyczące 46-letniej mieszkanki powiatu otwockiego, której życie było prawdopodobnie zagrożone, skutkowało podjęciem natychmiastowych czynności i sprawdzeń, które zakończyły się ustaleniem adresu kobiety. Błyskawicznie skierowani na miejsce policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego nawiązali kontakt z 46-latką, która została następnie zabrana do szpitala w celu zapewnienia jej właściwej opieki medycznej. Takie sytuacje wymagają od dyżurnych nie tylko szybkiego działania, ale przede wszystkim właściwej oceny sytuacji. W tym przypadku wykazali się wyjątkowym profesjonalizmem.

Stanowisko dyżurnego to bardzo odpowiedzialna cześć policyjnych zadań. Taki policjant musi posiadać przede wszystkim doświadczenie, prezentować profesjonalizm oraz posiadać zdolność szybkiej oceny zagrożenia, a w efekcie takiego działania, zadysponować policyjne siły tak, aby zostały one efektywnie wykorzystane do samego końca.

O tym, że trzeba szybko działać, aby ratować ludzkie życie, przekonali się ostatnio dwaj otwoccy dyżurni. Późnym popołudniem otrzymali zgłoszenie z numeru alarmowego 112, dotyczące kobiety, której życie mogło być zagrożone. Z zawiadomienia wynikało,  że mogła być w słabej kondycji psychofizycznej, co rodziło zagrożenie dla jej życia i zdrowia.

Z wiadomości otrzymanej z numeru alarmowego - wynikało, że kobieta może mieszkać w powiecie otwockim. Wymagało to jednak dokładnego sprawdzenia i potwierdzenia w bazach danych.

Dyżurni wiedzieli, że czas gra tu niezwykle ważną rolę. Pilne zgłoszenie wymagało bowiem błyskawicznego wręcz działania. Tak też było. Dyżurni zdobyli adres potrzebującej i wysłali tam policjantów z prewencji.

Mundurowi nawiązali kontakt z 46-latką i wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało kobietę do szpitala, aby udzielono jej tam niezbędnej pomocy.

Dyżurni stanęli na wysokości zadania. Pokazali, że można działać szybko i uratować ludzkie życie.

nadkom. Daniel Niezdropa

Powrót na górę strony