Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Majówka 2026. Wzmożone kontrole i policyjny apel o rozwagę
Przed długim weekendem majowym policjanci apelują o rozsądek, ostrożność i dobre przygotowanie do wyjazdu. W dniach od 30 kwietnia do 4 maja na drogach, w rejonach wypoczynku, węzłach komunikacyjnych i miejscach publicznych będzie więcej patroli. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole prędkości, trzeźwości kierujących, stanu technicznego pojazdów oraz reagowanie na wszelkie zachowania zagrażające bezpieczeństwu.
-
„Budzi to moje zaufanie i zasługuje na uznanie” – podziękowania dla policjantek z Karczewa
Do Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku nadkomisarza Krzysztofa Paska wpłynęły wyjątkowe podziękowania. Mieszkanka naszego powiatu w ciepłych słowach wyraziła wdzięczność za profesjonalizm, empatię i determinację, jakimi wykazały się funkcjonariuszki z Komisariatu Policji w Karczewie. Dzięki ich sprawnemu działaniu, kobieta odzyskała poczucie bezpieczeństwa w trudnej sytuacji życiowej.
-
Komunikat- bezpieczeństwo dzieci
W związku z pojawiającymi się postami na portalach społecznościowych o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę dzieci. Informujemy, że policjanci dokładnie zweryfikowali pojawiające się w sieci informacje, przeprowadzili czynności, które jednoznacznie wykluczają, że doszło do zdarzenia wyczerpującego znamiona czynu zabronionego. Przyczynkiem do pojawienia się niepokoju wśród rodziców była zła interpretacja sytuacji, w której mężczyzna pozwolił dziecku pogłaskać swoje psy. Podczas rozmowy nie padły żadne niepokojące propozycje lub sugestie, które mogłyby narazić na bezpieczeństwo dzieci. Jeżeli jesteś świadkiem lub masz informację o możliwości popełnienia przestępstwa, w których pokrzywdzonym jest dziecko reaguj i poinformuj odpowiednie służby. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub udaj się do najbliższej jednostki policji.
-
Pijana matka „opiekowała się” 4-latkiem. Miała ponad 2 promile
Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali 39-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu sprawowała opiekę nad swoim czteroletnim synem. Badanie alkomatem wykazało u niej aż 2,1 promila alkoholu w organizmie. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Otwoccy policjanci z zieloną misją – wiosenne sadzenie lasu z Nadleśnictwem Celestynów
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku po raz kolejny udowodnili, że dbanie o bezpieczeństwo to nie tylko służba na ulicach, ale także troska o nasze wspólne środowisko. Odpowiadając na zaproszenie Nadleśnictwa Celestynów, mundurowi wzięli udział w tradycyjnej, wiosennej akcji sadzenia drzew. Tym razem nowe pokolenie lasu wyrosło bezpośrednio na terenie Otwocka.
-
Agresywny 27-latek podejrzany o napaść z nożyczkami na personel medyczny zatrzymany przez otwockich policjantów
Otwoccy patrolowcy zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o czynną napaść na personel medyczny, usiłowanie kradzieży pojazdu oraz czynną napaść na policjantów. Napastnik posługiwał się dużymi nożyczkami. Decyzją Sądu Rejonowego w Otwocku został objęty dozorem Policji połączonym zakazem opuszczania kraju.
-
Bezpieczeństwo w transporcie na aplikację- Wspólne działania Policji i ITD w powiecie otwockim
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku regularnie prowadzą wzmożone działania kontrolne we współpracy z Inspekcją Transportu Drogowego (ITD). Tym razem wspólnym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom korzystającym z tzw. transportu na aplikację oraz wyeliminowanie z ruchu nieuczciwych przewoźników. Wspólne działania doskonale wpisują się w nową kampanię stołecznej policji pt. „Decyzje”.
-
Bankowcy dla CyberEdukacji: uważaj na oszustwo „na rekrutera”
Fałszywe oferty pracy i podszywanie się pod rekruterów to coraz częstszy sposób działania cyberprzestępców. Oszuści wykorzystują trudną sytuację na rynku pracy, chęć szybkiego znalezienia zatrudnienia oraz zaufanie do znanych marek i platform rekrutacyjnych. Pod pozorem atrakcyjnej oferty wyłudzają dane osobowe, pieniądze lub dostęp do bankowości elektronicznej.
-
Emerytura policyjnych psów, przywiązanie i wspólna historia
Policjant i jego pies to nie tylko relacja służbowa. To także długie godziny treningów, zaufanie i prawdziwa przyjaźń. Ilekroć widzimy taki mieszany patrol, to patrzymy na historię ciężkiej pracy i często sympatii trwającej długie lata, nawet na tzw. psiej emeryturze, bo zakończenie służby tych zażyłości nie przekreśla. Jaka jest prawda o policyjnych psach, które kończą służbę? Czy ktoś się nimi opiekuje i czy mają zapewniony dobrostan po latach ciężkiej pracy? Na te oraz inne pytania odpowiedzą nam ich przewodnicy, do których ich wierni towarzysze trafili po zakończeniu służby w Policji.
-
Bezpieczeństwo i odpowiedzialność – profilaktyczne spotkanie policjantów z uczniami SP w Starej Wsi
Policjanci z Ogniwa do spraw Nieletnich i Patologii otwockiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Wsi. Podczas prelekcji mł. asp. Wioleta Wnuk, rozmawiała z młodzieżą o zagrożeniach płynących z hejtu, cyberprzemocy oraz konsekwencjach prawnych niewłaściwych zachowań. Działania te wpisują się w stały cykl spotkań profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży.
-
Podziękowania dla otwockich policjantów - „chciałam serdecznie podziękować i wyrazić najwyższe uznanie”
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku nadkom. Krzysztofa Paska wpłynęły podziękowania dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku mł. asp. Marcina Pietryki oraz sierż. szt. Kamila Witkowskiego. Cieszy nas to, że codzienna służba w Policji jest nagradzana nie tylko przez przełożonych, ale zwłaszcza przez lokalną społeczność. Odpowiednia postawa i uosobienie policjanta wobec społeczeństwa jest fundamentem stałej współpracy i zrozumienia.
-
Byli już po służbie, zareagowali i zatrzymali poszukiwanego kryminalistę
Czujność, doskonałe rozpoznanie i błyskawiczna reakcja – to cechy, które definiują otwockich patrolowców. Dwóch z nich, tuż po zakończeniu służby, zatrzymali mężczyznę skazanego za dokonanie rozboju, tym samym udowadniając, że policyjna służba nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru.
-
100 lat dzielnicowych!
100 lat temu w strukturach ówczesnej Policji Państwowej wyodrębniono nowe stanowisko służbowe, które szybko stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych przez polskie społeczeństwo.
-
Agresywny 44-latek trafił do aresztu. Groził rodzinie śmiercią i zdemolował mieszkanie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, przy współpracy z funkcjonariuszami z Wejherowa, zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu otwockiego. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb pozbawienia życia, niszczenia mienia oraz posiadanie środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
-
„Niedziela z promilami”- dwóch kierowców wydmuchało 2,1 oraz 2,7 promila
Bezpieczeństwo na drogach powiatu otwockiego jest priorytetem dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Niestety, mimo licznych apeli i kampanii edukacyjnych, wciąż trafiają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy. Minioną niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców w wieku 55 oraz 50 lat jeden wydmuchał ponad 2 promile a drugi 2,7 promila. Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi, sąd zdecyduje o ich dalszym losie.
-
Policjanci z Otwocka promowali klasę mundurowo-policyjną podczas dnia otwartego w „Nukleoniku”
Dziś w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Otwocku, odbył się dzień otwarty dla ósmoklasistów. Była to doskonała okazja dla policjantów do promowania klasy mundurowo-policyjnej o kierunku technik informatyk, innowacji policyjnej- kryminalistyka z elementami cyberbezpieczeństwa.
-
#SuperDzielnicowy 2026 padł kolejny rekord!
Dzisiejszej nocy zakończyło się głosowanie w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026. Padł kolejny rekord! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz czwarty wkroczyli do akcji i w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu prowadzili internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku plebiscyt odbywał się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!