Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z komisariatu policji w Karczewie zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Celestynów, podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 28.02.2017 -
Otwoccy wywiadowcy podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie substancji psychotropowych. W sobotę „w ręce” funkcjonariuszy wpadł 26-letni mieszkaniec Celestynowa, posiadający blisko półtora grama amfetaminy. W niedzielę mundurowi zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Kołbiel, który posiadał ponad 10 gramów amfetaminy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za posiadanie substancji psychotropowych. Za te czyny ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 27.02.2017 -
O tym, że policjant jest na służbie cały czas, pamiętał mł. asp. Jerzy Jątyka, funkcjonariusz Wydziału Ochrony Placówek Dyplomatycznych Komendy Stołecznej Policji. Mundurowy w czasie drogi do pracy, zatrzymał mężczyznę, podejrzewanego o usiłowanie kradzieży damskiego portfela wraz z zawartością. Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek w pociągu relacji Warszawa-Otwock. 33-latek usłyszał już zarzut usiłowania zaboru mienia w postaci portfela z zawartością pieniędzy, dokumentów i kart płatniczych. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.
Dodano: 27.02.2017 -
Mimo wielu apeli i ostrzeżeń, otwoccy policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Ostatnio na ulicy Żeromskiego w Otwocku w ręce funkcjonariuszy wpadł kierujący vw. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek wsiadał za kierownicę, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że wypił wieczorem kilka piw i rano był pewien, że jest trzeźwy. Za jazdę na „podwójnym gazie” kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.
Dodano: 25.02.2017 -
Policjanci razem z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zorganizowali kolejne spotkanie z seniorami, w ramach programu „Dojrzały Pieszy”. Tym razem odbyło się ono w Celestynowie na terenie hali sportowej. Kierownik Posterunku asp. szt. Paweł Lechnik wspólnie z dzielnicowym mł.asp. Robertem Matoskiem edukowali, licznie przybyłych na spotkanie, seniorów m.in. jak bezpiecznie zachowywać się na drogach i dlaczego warto nosić odblaski.
Dodano: 23.02.2017 -
Otwoccy wywiadowcy zatrzymali 29-latka podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna podczas legitymowania zachowywał się bardzo niespokojnie i nie umiał rzeczowo odpowiadać na pytania policjantów. Okazałą się, że posiada przy sobie zawiniątko z marihuaną. Mieszkaniec Otwocka prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzut za posiadanie substancji odurzającej. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.
Dodano: 22.02.2017 -
Trwające ferie to okres, kiedy obserwujemy większą liczbę ryzykownych zachowań wśród młodzieży. Nie wszyscy wyjechali poza swoje miejsce zamieszkania i nie wszyscy maja pomysł, jak dobrze spędzić czas w domu lub na podwórku. Rodzicu pamiętaj, troska o bezpieczeństwo dzieci i ochrona ich przed zagrożeniami to podstawowa, oprócz miłości, treść życia w rodzinie. Gdy dzieci są małe wymaga to nieustannego i bezpośredniego czuwania nad tym co robią i gdzie są. Później ochrona dzieci staje się bardziej skomplikowanym i trudniejszym zadaniem, ponieważ coraz częściej przebywają poza domem rodzinnym i spotykają się z ludźmi, których nie znamy. Podejmują również wtedy pierwsze ryzykowne decyzje, np. piją alkohol.
Dodano: 22.02.2017 -
21 lutego br. w siedzibie Biura Historii i Tradycji Policji KGP podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Komendą Główną Policji oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Sygnowali je: dr Jarosław Szarek – Prezes IPN oraz nadinsp. dr Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji. Jak podkreślił Komendant Główny Policji podpisane porozumienie „otwiera nowe kierunki współpracy w budowaniu pamięci o przeszłości i tożsamości formacji na przyszłość".
Dodano: 22.02.2017 -
Policjanci z otwockiej komendy zatrzymali 42-letniego mieszkańca Otwocka. Mężczyzna używał przewagi fizycznie i psychicznie wobec swojej konkubiny. Szarpał, bił, popychał, wykręcał ręce i ubliżał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 20.02.2017 -
Przestępcy włamują się domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty podczas naszej nieobecności o różnych porach dnia i nocy. Trwające ferie sprzyjają tego rodzaju zdarzeniom. Wyjeżdżając na odpoczynek, pomyślmy o prawidłowym zabezpieczeniu naszych domostw. Otwoccy policjanci radzą, co zrobić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież złodziejowi.
Dodano: 20.02.2017 -
Dzięki doskonałej znajomości arkanów pracy „poszukiwacza” oraz policyjnej czujności i zaangażowaniu w realizację obowiązków, otwoccy kryminalni zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi. W ręce mundurowych wpadł 30-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania. 30-latek ma do odbycia łącznie karę prawie 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie przebywa już w zakładzie karnym na terenie Warszawy.
Dodano: 17.02.2017 -
Karczewscy patrolowcy zatrzymali 30-latka podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Kierowca vw podczas kontroli drogowej, zachowywał się bardzo nerwowo. „Plątał się” w odpowiedziach i unikał kontaktu wzrokowego. Okazało się, że posiada przy sobie prawie 4 gramy amfetaminy. Mieszkaniec Otwocka usłyszał zarzut za posiadanie substancji psychotropowej. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.
Dodano: 17.02.2017 -
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku. Minister MSWiA wystosował list do funkcjonariuszy i pracowników Policji.
Dodano: 17.02.2017 -
Poprawa bezpieczeństwa i zapewnienie porządku w ruchu drogowym to główne zadania policji drogowej. Są one realizowane m. in. poprzez kontrolę samochodów ciężarowych i autobusów. W 2017 roku, wzorem lat ubiegłych, na terenie garnizonu stołecznego realizowane są działania pod nazwą "TRUCK I BUS". Ich celem jest wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego osób i rzeczy. W czwartek kontrole odbywały się również na terenie powiatu otwockiego.
Dodano: 17.02.2017 -
Wielu mieszkańców garnizonu warszawskiego w okresie zbliżających się ferii wybiera się na wypoczynek w odległe rejony naszego kraju lub poza jego granicę. Przed podróżą sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu. Wizyta w stacji diagnostycznej nie zajmie dużo czasu, a naprawienie ewentualnych drobnych usterek pozwoli bezpiecznie dojechać do miejsca wypoczynku. Poświęcając chwilę czasu sami również możemy zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.
Dodano: 16.02.2017 -
Policjanci z Otwocka zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie samochodu. Pojazd należał do koleżanki byłej żony. Prawdopodobnie pijany 43-latek nie mógł wybaczyć kobiecie, że zeznawała przeciwko niemu w Sądzie. Kilka dni przed zdarzeniem, mężczyzna groził 37-latce pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia. Wartość uszkodzonego bmw pokrzywdzona wyceniał na 17 tysięcy złotych. Mieszkaniec Otwocka usłyszał już dwa zarzuty. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.
Dodano: 15.02.2017 -
Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. To też patrolowanie nartostrad – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.
Dodano: 15.02.2017